Zmasowany atak oszustów na klientów sieci komórkowej Play. Przestępcy wysyłają e-maile z fałszywymi fakturami podszywając się pod tego operatora. Play dostał już zgłoszenia w tej sprawie od kilkuset klientów - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Co powinniśmy robić, by nie paść ofiarą oszustów? Gdy dostaniemy dziwną fakturę - np. z kwotą inną niż zwykle lub wysłaną w nietypowym terminie - najlepiej od razu zadzwonić na infolinię operatora. Wtedy będziemy mieć pewność co do tego, czy dokument jest prawdziwy.

Trzeba pamiętać o tym, że oszuści zręcznie upodabniają swoje wiadomości do e-maili rozsyłanych przez operatorów. Podmieniają tylko numer konta, by pieniądze trafiły do nich. Co gorsze, do wielu e-maili dołączony jest załącznik. Gdy go otworzymy, złośliwe oprogramowanie zablokuje nam komputer. Oszuści mogą się nawet domagać okupu za odblokowanie.

To już druga w ostatnim czasie fala ataków na klientów sieci Play. Operacja jest najprawdopodobniej prowadzona z zagranicy. Sprawą zajmuje się policja.

(mn)