RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pijany nastolatek za kółkiem. W aucie jego młodsi bracia

Autor: Publikacja: Środa, 18 listopada (11:55) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

O krok od tragedii w Bytomiu. Pijany 17-latek rozbił tam samochód. Oprócz niego w aucie byli też jeszcze jego dwaj młodsi bracia.

Policja dostała wezwanie do wypadku w Bytomiu-Miechowicach. Kierowca uderzył w uliczną latarnię. Na miejscu okazało się, że auto prowadził 17-latek, który nie ma jeszcze prawa jazdy. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało u niego ponad półtora promila alkoholu. Oprócz kierowcy w samochodzie byli też jego dwaj młodsi bracia, w wieku 14-u i 16-u lat. Nastolatkowie z niegroźnymi urazami trafili do szpitala.

Samochód należał do rodziców tych nastolatków - mówi Tomasz Bobrek z policji w Bytomiu.

Rodzice czekają teraz na przesłuchanie, które powinno wyjaśnić, jak to się stało, że ich trzej synowie zdobyli kluczyki do samochodu.

17-latkowi grozi teraz grzywna, zakaz prowadzenia samochodów, a nawet do 2 lat więzienia. Sprawą zajmie się też sąd rodzinny.

(abs)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: