Olsztyńska policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, podejrzewanego o spowodowanie wypadku na drodze krajowej 16 i ucieczkę. Mężczyzna nie przyznał się do winy, miał ponad 1 promil alkoholu. W wypadku ranne zostały trzy osoby - podała w sobotę policja.

W piątek po południu na drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Ostródy (dk 16) zderzyły się trzy samochody. Według policji wypadek spowodował kierowca osobowego audi, który jadąc w stronę Olsztyna, nagle zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z volkswagenem polo. W efekcie polo, którym jechały trzy osoby, wpadło do rowu i dachowało. Wszyscy podróżujący tym autem trafili z obrażeniami do szpitala. Kierowca audi pozostawił na drodze rozbity samochód i, nie udzielając pomocy ofiarom wypadku, uciekł z miejsca zdarzenia.

W porzucone na drodze rozbite audi uderzyła następnie jadąca od strony Olsztyna dacia, którą kierowała kobieta - nic jej się nie stało.

Jak poinformował oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk, w piątek wieczorem policjanci na miejscu wypadku ustalili, że samochodem audi mógł poruszyć się 30-letni mężczyzna. Policjantom udało się nawiązać z nim kontakt telefoniczny, mężczyzna wrócił na miejsce wypadku i mimo licznych dowodów, że siedział za kierownicą audi, nie przyznał się, że spowodował wypadek i uciekł tego miejsca- wyjaśnił.

Policjanci przebadali 30-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Miał ponad 1 promil. Dodatkowo lekarz ocenił, że obrażenia mężczyzny wskazują na to, że powstały w skutek wypadku. Wykonano także specjalistyczne badanie, które wskaże, jaką ilość alkoholu miał mężczyzna w chwili wypadku.

30-latek kilkukrotnie zmieniał swoją relacje co do wypadku. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie, a gdy wytrzeźwieje, policjanci przeprowadzą z nim dalsze czynności- dodał oficer prasowy.

Droga wylotowa z Olsztyna w kierunku Ostródy po wypadku była przez kilka godzin zablokowana. Policja zorganizowała objazdy przez miejscowość Łupsztych albo kierowała na obwodnicę miasta. Obecnie ruch odbywa się tam normalnie.

SPRAWDŹ: Gorlice: Ciało mężczyzny z ranami kłutymi znalezione przed jednym z bloków