RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pies zerwał się ze smyczy. Pogryzł dwie osoby

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na ulicy Zamkowej w Obornikach w województwie wielkopolskim. Prowadzony na smyczy pies rasy Staffordshire Bull Terrier zerwał się właścicielowi i zaatakował rodzeństwo.

Obie pogryzione przez psa osoby trafiły do szpitala. 7-letni chłopiec, którego stan jest ciężki, został przewieziony do szpitala w Poznaniu. Dziecko ma rany szarpane i miażdżone, rozerwane naczynia krwionośne klatki piersiowej i kończyn.

Jego 21-letnia siostra jest pod opieką lekarzy szpitala w Obornikach.

Właściciel psa, 46-letni mężczyzna, miał aktualne badania pupila. Zgłosił się z nim na obserwację weterynaryjną.

Jak powiedziała nam Izabela Leśnik z zespołu prasowego policji w Obornikach, za nieumyślne spowodowanie uszkodzeń ciała grozi mu do roku więzienia.

(j.)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: