Dziewiąta papieska wizyta w Polsce odbędzie się w sierpniu tego roku. Poinformował o tym prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wczoraj w Watykanie wręczył oficjalne zaproszenie Janowi Pawłowi II. Papież będzie w Polsce najprawdopodobniej w dniach od 16 do 20 sierpnia.

Prezydent, w imieniu Jana Pawła II powiedział, że na razie na liście miast, które odwiedzi papież pewniakiem jest Kraków. Nic więcej nie chciał ujawnić. Jednak jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza rzymska korespondentka, papież pojedzie także do Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacji o dokładnej trasie pielgrzymki należy się spodziewać dopiero pod koniec kwietnia.

Spotkanie w cztery oczy Jana Pawła II z prezydentem Kwaśniewskim trwało 15 minut. Po nim prezydent przedstawił członków delegacji. Papież żartował na temat zimna w Polsce i na temat kolana, z którym ma ostatnio problemy. Na koniec pożegnał się z wszystkimi słowami: „Do zobaczenia w Polsce”. Pierwszy raz papież przyjechał w czerwcu 1979 roku, niespełna rok po wyborze na zwierzchnika Kościoła katolickiego. Po raz ostatni gościł w naszym kraju trzy lata temu. Posłuchaj relacji naszej włoskiej korespondentki Aleksandry Bajki:

Foto: Archiwum RMF

08:20