Nagie niemowlę leżące na poduszce znalazła w poniedziałek rano na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego przechodząca kobieta. Dziecko trafiło do szpitala. Wiadomo, że urodziło się w nocy.

Był kwadrans po piątej rano w poniedziałek, gdy w ostrowskiej dzielnicy Krępa kobieta zauważyła leżącą na chodniku poduszkę, a na niej nagie dziecko. Razem z kolejnym przechodniem wezwała policję i pogotowie.

Lekarze zabrali chłopca do szpitala. Ustalono, że noworodek urodził się kilka godzin wcześniej, prawdopodobnie w 36. tygodniu ciąży. Jego stan medycy określają jako średni. Organizm dziecka był wychłodzony.

Nie udało się dotąd ustalić matki noworodka. Lekarze z Ostrowa i okolic przekazali informacje o kobietach, które teraz lub wkrótce powinny rodzić, ale żaden z tych tropów nie doprowadził do matki niemowlaka. Policja jest też w kontakcie z ośrodkami pomocy społecznej - to też jednak nie ułatwiło dotąd odpowiedzi na pytanie, kto urodził i porzucił dziecko.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mpw)