Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że dokona zmian w składzie Rady Ministrów we wtorek o godzinie 14.00 - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję, że dokona zmian w składzie Rady Ministrów jutro o godzinie 14.00. Zmiany zostaną przeprowadzone uwzględniając obostrzenia sanitarne" - napisał Spychalski na Twitterze.

Rzecznik prezydenta powiedział PAP, że zakażony koronawirusem Przemysław Czarnek odbierze nominację na funkcję ministra edukacji i nauki w późniejszym terminie.

Ceremonia przełożona z powodu zakażenia Przemysława Czarnka

Ceremonia zaprzysiężenia nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego pierwotnie była zaplanowana na dziś. Jednak rano poinformowano o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa Przemysława Czarnka. Polityk miał zostać ministrem edukacji i nauki.

W związku z tym premier Mateusz Morawiecki zwrócił się więc do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia nowego rządu.

Jak informowali wcześniej reporterzy RMF FM, służby epidemiologiczne zaczęły sprawdzać krok po kroku, co w ostatnich dniach robił Przemysław Czarnek - z kim się spotykał i z kim te osoby się spotykały. Rzecznik rządu poinformował, że kilku ministrów zostało skierowanych na kwarantannę. To Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski i Jacek Ozdoba.

Sprawdź aktualny bilans pandemii koronawirusa.