Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba zostali skierowani na kwarantannę w związku z postępowaniem epidemiologicznym przeprowadzonym w związku ze stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u posła Przemysława Czarnka - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

W poniedziałek Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki poinformował, że wykryto u niego koronawirusa.

Po tej informacji inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne, które miało na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie koronawirusem i wyznaczy osoby do ewentualnej kwarantanny i badań.

W ramach postępowania epidemiologicznego przeprowadzonego w związku z stwierdzeniem zakażenia koronawirusem u posła Przemysława Czarnka na kwarantannę zostali skierowani wicepremier Jacek Sasin, a także ministrowie Dariusz Piontkowski i Michał Dworczyk oraz wiceminister Jacek Ozdoba
- poinformował Müller.

Rzecznik rządu we wpisie na Twitterze zwrócił jednocześnie uwagę, że rząd od wielu miesięcy obraduje za pośrednictwem wideokonferencji lub przyjmuje dokumenty w formie obiegowej. Decyzja o kwarantannie członków Rady Ministrów nie wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rządu - zapewnił Müller.

Ceremonia zaprzysiężenia nowego rządu przełożona

W związku z kwarantanną członków rządu przełożona musiała zostać ceremonia zaprzysiężenia nowego gabinetu Morawieckiego.

Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim. Jednak  rano potwierdzono zakażenie koronawirusem u Przemysława CzarnkaPolityk miał zostać powołany na ministra  edukacji i nauki.