Od północy na kolei obowiązuje nowy rozkład jazdy. Wszystko przez remonty torów. Zmiana rozkładu oznacza mniej pociągów m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa i z Katowic do Warszawy.

Mniej połączeń z Warszawą i redukcja pociągów na remontowanych trasach to zmiany w kolejowym rozkładzie jazdy w Małopolsce. Wypadł z niego na przykład pociąg "Lajkonik" z Warszawy Wschodniej do Krakowa, odjeżdżający o 8:40. Na początku marca, zostaną skreślone także trzy inne pociągi wyruszające do stolicy pomiędzy godziną 13 a 18. Te, które pozostały, w tym tygodniu z powodu remontów toru będą kursować przez Zawiercie, co o godzinę opóźni ich przyjazd do Warszawy.

W nowym rozkładzie na wielu lokalnych trasach pociągi zostaną zastąpione autobusami. Tak będzie między innymi na odcinku z Nowego Sącza do Piwnicznej. Maksymalnie zostanie zredukowana również liczba połączeń z Krynicą.

Wyzwanie dla pasażerów na Śląsku

Nowy rozkład jazdy pociągów, to szczególne wyzwanie dla mieszkańców Śląska. W rozkładzie jazdy nie ma pociągu Intercity - "Klimczok" z Katowic do Warszawy. Zmiany są też na trasie do Zwardonia. Z powodu remontu torów, niektóre pociągi mogą tam mieć na bieżąco zmieniane godziny odjazdów. Dobre informacje jednak są takie, że m.in. do Imielina, oprócz pociągów są dodatkowe autobusy. Poza tym, po interwencji pasażerów, 15 dodatkowych pociągów zatrzyma się na stacji Katowice-Ligota.

Jakie jeszcze zmiany w rozkładzie jazdy

1 marca z rozkładu wypadnie również ekspres "Beskidy" ze stolicy do Bielska-Białej. Odwołane zostaną też pociągi kursujące na trasie Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa: "Helena Modrzejewska", "Maria Curie-Skłodowska", "Mickiewicz"; oraz "Witkacy" (na trasie (Kraków - Warszawa). Na czas remontów zlikwidowane również będą połączenia Warszawa-Wrocław, Wrocław-Warszawa pociągami "Korfanty" i "Ślęża".

Zmiany dotkną też podróżnych w Łódzkiem. Tam przebudowywany będzie dworzec Łódź Widzew.

Z kolei na północy kraju, w najbliższych dniach część pociągów nie będzie dojeżdżać do stacji Gdynia Główna.

Drobne korekty znajdziecie też w rozkładzie Przewozów Regionalnych. Czasy przyjazdów i odjazdów niektórych składów zmieniają się o kilka bądź kilkanaście minut.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 13 kwietnia. Wszystkie zmiany można zobaczyć na stronie PKP Intercity.