Usunięty w tym tygodniu z klubu PiS Łukasz Rzepecki dołącza do Kukiz ’15 - dowiaduje się 300POLITYKA. Oficjalne ogłoszenie transferu ma nastąpić jutro.

Jak przypomina portal, Paweł Kukiz w ostatnich dniach w wypowiedziach medialnych sugerował, że transfer Rzepeckiego jest możliwy. Według informacji 300polityka.pl, były poseł PiS wystąpi w piątek na wspólnej konferencji z szefem Kukiz'15.

Przypomnijmy, że Łukasz Rzepecki został wykluczony z klubu PiS 11 października. Sam zainteresowany oświadczył, że o tej decyzji dowiedział się z mediów. Jak dodał, przed samymi głosowaniami został tylko poinformowany, że jego miejsce na sali obrad Sejmu zostało zmienione.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek mówiła pod koniec września, kiedy Rzepeckiego zawieszono w prawach członka klubu PiS, że poseł "sam postawił się poza Prawem i Sprawiedliwością". Zamiast pracować na rzecz Polaków, postanowił pracować na siebie i na własną "pseudopopularność"- mówiła Mazurek. Dodała, że Łukasz Rzepecki "zawiódł zaufanie nie tylko koleżanek i kolegów z klubu, ale przede wszystkim nadużył zaufania wyborców PiS, dzięki którym uzyskał mandat posła". 

(m)