Dzień przed 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, 31 sierpnia prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump może przemówić w Warszawie – to nieoficjalne ustalenia dziennikarza RMF FM Michała Zielińskiego. "Rzeczpospolita" poinformowała dziś, że wizyta amerykańskiej głowy państwa w Polsce potrwa nie dzień, ale dwa dni.

Prezydent Donald Trump będzie w Warszawie na obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nieoficjalne źródło RMF FM w Pałacu Prezydenckim potwierdza informacje "Rzeczpospolitej", że amerykański prezydent może przyjechać do Polski na dwa dni.

Nasze źródło wyjaśnia, że Amerykanie sygnalizują możliwy przyjazd Donalda Trumpa już 31 sierpnia, ponieważ prezydenta USA już wtedy może mieć specjalne wystąpienie w stolicy Polski.

To oznaczałoby, że Trump nie będzie przemawiał na Westerplatte, gdzie odbędą się główne uroczystości obchodów 1 września i gdzie mają pojawić się inni przywódcy.

"Rzeczpospolita" podała, że wizyta Trumpa ma mieć dwie części: bilateralną i wielostronną, podczas której spotka się z większą grupą przywódców. "Bardzo prawdopodobne jest to, że prezydent USA wyjedzie poza Warszawę, przykładowo do któregoś z miejsc, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze" - informuje dziennik.

Opracowanie: