Dzisiaj po raz pierwszy tej zimy ruszył wyciąg krzesełkowy na Kasprowym Wierchu i trasa w Dolinie Gąsienicowej. A to niejedyna niespodzianka, jaką na rozpoczęcie zimowych ferii przygotowano pod Tatrami dla miłośników białego szaleństwa.

Na szczycie Kasprowego Wierchu leży w tej chwili 77 centymetrów naturalnego śniegu. Naturalnego, bo - jak wiadomo - tamtejszych tras nie wolno sztucznie dośnieżać. Panuje też tęgi mróz - kilkanaście stopni poniżej zera, więc trzeba się ciepło ubrać.

Zobacz również:

Ale na rozgrzanie narciarskich serc na początku sezonu na Kasprowym Wierchu Polskie Koleje Linowe przygotowały specjalną niespodziankę. Dzisiaj skipass, obejmujący przejazd kolejką i kartę czasową na Gąsienicowej, jest o połowę tańszy.

Sudety

Ci, którzy zimowe ferie postanowili zainaugurować w Sudetach, muszą być dzisiaj gotowi na pogodę w kratkę. Na niebie zobaczą zdecydowanie więcej chmur, ale też trochę przebłysków słońca, a od czasu do czasu poprószy słaby śnieg.

Na termometrach - od minus 5 do minus 4 stopni Celsjusza.

Beskidy

W Beskidach - podobnie jak w Sudetach - i słońce, i chmury, choć tych drugich zdecydowanie więcej. Przelotnie poprószy, a słupki rtęci będą wahać się między 6. i 3. kreską poniżej zera.

Bieszczady

W Bieszczadach dzień rozpoczął się pogodnie, słonecznie i bez opadów. Po południu się jednak zachmurzy, a gdzieniegdzie sypnie śniegiem. Termometry pokażą od minus 6 do minus 4 stopni.

RMF FM / Cumulus