Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowy. Na wschodzie i południowym wschodzie 1 listopada przez większość dnia będzie pogodnie - mówi Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 2 listopada na północy może popadać, będzie też wietrznie.

W poniedziałek 1 listopada od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów.

Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie. Na ogół będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza, przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h - prognozuje Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz - głównie na północnych krańcach Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr.