W dniu Wszystkich Świętych znicze zapłonęły przy zbiorowej mogile więźniów niemieckiego obozu Auschwitz. Jak co roku o ofiarach pamiętali mieszkańcy Oświęcimia. W zbiorowej mogile w byłym obozie Auschwitz I spoczywa ok. 500 osób.

W dniu Wszystkich Świętych znicze zapłonęły przy zbiorowej mogile więźniów niemieckiego obozu Auschwitz. Jak co roku o ofiarach pamiętali mieszkańcy Oświęcimia. W zbiorowej mogile w byłym obozie Auschwitz I  spoczywa ok. 500 osób.
Mieszkańcy Oświęcimia uczcili pamieć ofiar Auschwitz /RMF24

Mogiła skrywa szczątki więźniów uśmierconych przez Niemców w ostatnich dniach istnienia obozu lub zmarłych tuż po wyzwoleniu.

W Dzień Zaduszny przy Bloku 11 na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz odprawiana jest msza św. w intencji wszystkich zgładzonych. W niedzielę po byłym obozie przejdzie też Droga Krzyżowa. Uczestnicy będą się modlili za ofiary niemieckich obozów, sowieckich łagrów i wszystkich systemów totalitarnych.

Nabożeństwo to odprawiane jest zawsze w pierwszą niedzielę po Dniu Zadusznym. Jest także odprawiana na pamiątkę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wówczas papież także sprawował mszę św. w byłym obozie Auschwitz II-Birkenau.

(mch)