Kandydatem na nowego ministra środowiska jest Michał Woś. Taką informację przekazał na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Z resortem pożegnał się Henryk Kowalczyk.

Szef rządu zapowiedział, że Ministerstwo Środowiska zostanie podzielone na dwa resorty. 

Ministerstwo Środowiska - o takiej nazwie - będzie obejmowało Lasy Państwowe, łowiectwo, parki narodowe, edukację w zakresie ochrony środowiska - mówił premier Morawiecki. Jak dodał, tym resortem pokieruje nim Michał Woś.

Cała sfera zewnętrzna dawnego ministerstwa: klimat, program, strefy, które wiążą się z wypełnieniem naszych wymogów np. z poziomem Odnawialnych Źródeł Energii w naszym miksie energetycznym, albo obniżeniem emisji CO2, to są takie dziedziny, które w oczywisty sposób dotyczą działań gospodarczych wewnątrz kraju, a jednocześnie mają niebywale istotne odniesienie do aktualnej polityki klimatycznej przede wszystkim w UE - oświadczył premier. Poinformował, że resortem ds. klimatu pokieruje Michał Kurtyka. 


Kim jest Michał Woś?Michał Woś był ministrem ds. pomocy humanitarnej, a wcześniej wiceszefem resortu sprawiedliwości i wicemarszałkiem województwa śląskiego. W ostatnich wyborach został wybrany posłem w okręgu rybnickim. Zdobył 37 tys. 763 głosy. 

Michał Woś urodził się 8 lutego 1991 r. w Raciborzu. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 


Marlena Maląg kandydatką na ministra rodziny. Kim jest następczyni Bożeny Borys-Szopy?

Kto będzie nowym ministrem sportu? Morawiecki: Dzisiaj tego nie mogę ujawnić