Na razie nie wiadomo, kto będzie ministrem sportu w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Od 2015 roku tym resortem kierował Witold Bańka, który został szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

To jest jedyne ministerstwo, które jeszcze - nazwijmy to, ze względów osobistych, każdy ma prawo do podejmowania pewnych decyzji w pewnych uzgodnieniach... Jeszcze dzisiaj tego szefa resortu nie mogę tutaj ujawnić - mówił na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do ministerstwa sportu. 

W czwartek w Katowicach Rada Fundacji Światowej Agencji Antydopingowej przez aklamację zatwierdziła wybór Witolda Bańki - dotychczasowego ministra sportu - na szefa tej organizacji. Jego kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2020 roku. Zastąpi Craiga Reedie'ego, który funkcję tę pełni od 2014 roku.

Bańka był ministrem sportu od 2015 roku. Zainicjował szereg istotnych programów zmierzających do umasowienia sportu wśród dzieci i młodzieży, dofinansowujących przygotowania wybitnie uzdolnionych zawodników do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Był inicjatorem ustawy o zwalczaniu dopingu w sporcie i utworzenia Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).


Znamy skład nowego rządu. PiS odkryło karty [NA ŻYWO]