Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Marlena Maląg jest kandydatką na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zastąpi na tym stanowisku Bożenę Borys-Szopę.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Marlena Maląg jest kandydatką na ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Zastąpi na tym stanowisku Bożenę Borys-Szopę.
Marlena Maląg /Piotr Nowak /PAP

Marlena Maląg jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie ukończyła pedagogikę na Wydziale Humanistycznym, a także studiów podyplomowych w zakresie matematyki i informatyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zarządzania instytucjami oświatowymi na studiach podyplomowych na Politechnice Poznańskiej oraz w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Pracowała jako nauczycielka


Marlena Maląg przez wiele lat związana z oświat
ą - pracowała jako nauczyciel dyplomowany. W latach 1999 - 2011 pełniła też funkcję dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W okresie od 2011 do 2012 roku była naczelnikiem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Od 2012 do 2014 roku pełniła funkcję zastępcy Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.


W latach 2002 - 2006 Marlena Maląg pełniła funkcję radnej Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W latach 2006 - 2016 była radną Rady Powiatu Ostrowskiego.

Od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 roku Marlena Maląg była Wicewojewodą Wielkopolskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła mandat poselski. 

Od 2018 roku Marlena Maląg jest prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Jako prezes PFRON Maląg podejmowała m.in. działania na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Fundusz rozpoczął uruchamianie projektu, który ma na celu wprowadzenie nowej metody rehabilitacji kompleksowej osób niepełnosprawnych. PFRON po pięciu latach przywrócił także dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym.


Kto będzie nowym ministrem sportu? Morawiecki: Dzisiaj tego nie mogę ujawnić

Michał Woś nowym ministrem środowiska