Prawie 4 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca zatrzymany przez krakowskich policjantów. Mężczyzna próbował wjechać na płatny odcinek autostrady A4 w Balicach. Teraz może mu grozić do 2 lat więzienia.

Ponad promil alkoholu w organizmie miał sprawca śmiertelnego wypadku na obwodnicy Lubartowa w Lubelskiem. W nocnym w zderzeniu dwóch samochodów z ciężarówką jedna osoba zginęła, a inna została ranna. Jedno z aut po wypadku spłonęło. czytaj więcej

Policję zaalarmowała pracowniczka punktu poboru opłat w Balicach. Relacjonowała, że kierowca samochodu stojącego przed szlabanem najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

38-latek, mieszkaniec powiatu myślenickiego, został przebadany. Wynik zaskoczył samych policjantów. Okazało się, że mężczyzna, który próbował wjechać na płatny odcinek autostrady A4, miał 3,675 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał przy sobie polisy OC, dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy.

Usłyszy teraz zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Może trafić do więzienia na 2 lata i stracić prawo jazdy nawet na 10 lat.

(md)