Opolska prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich z wnioskiem o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 17-latka zatrzymanego w związku ze śmiercią 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. Posiedzenie sądu w tej sprawie ma rozpocząć w południe. Chłopakowi zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czego skutkiem była śmierć dziewczyny.

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla 17-latka zatrzymanego w związku z zabójstwem 15-letniej Wiktorii z Krapkowic. W południe wniosek prokuratury rozpatrzy Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich.

Wczoraj prokuratura postawiła zarzuty 17-latkowi. Nastolatek prawdopodobnie chciał jej ukraść telefon, ale pobił ją tak ciężko, że dziewczyna zmarła. Teraz jest podejrzany o rozbój i spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała, które doprowadziło do śmierci.

Chłopak będzie odpowiadał przed sądem jak dorosły. Grozi mu kara do 12 lat więzienia - ale ponieważ jest nieletni, to maksymalny wymiar kary za to wynosi 8 lat.

Mówili 12 lat. 12 lat za zabicie drugiego człowieka? To jest kara? Śmieszna. Wyjdzie po 8 latach i zrobi to samo - uważa Alina Cichowska, matka Wiktorii.

Niech nie mówią, że to nie morderstwo. Uderzenie czymś twardym i zabicie, zaniesienie zwłok w takie miejsce... To niech sami ludzie ocenią, co to jest - dodaje inna mieszkanka Krapkowic.

RMF MAXXX/x-news (j.)