Łoś, którego od soboty próbują złapać krakowskie służby, znów wywiódł je w pole. Zwierzę, które widziano m.in. w rejonie dworca głównego i ul. Prądnickiej, naganiali łowczy, policjanci, strażnicy miejscy, strażacy i SOK-iści. Po zmroku akcja została przerwana. Rzecznik krakowskiej straży miejskiej apeluje do kierowców o ostrożność. Prosi też o zgłoszenie, jeśli ktoś zauważy łosia.

Informację o łosiu, który pojawił się w okolicach dworca kolejowego Kraków Główny, dostaliśmy w środowy poranek na Gorącą Linię RMF FM. Sprawą zajmowała się już Straż Ochrony Kolei. Dostaliśmy informację, że w okolicach ul. Kamiennej, w pobliżu przejazdu kolejowego, znajduje się łoś. Funkcjonariusze SOK udali się w to miejsce, zobaczyli łosia w okolicach przejazdu kolejowego. Łoś przeszedł na drugą stronę torów w okolicach pustostanów, które się tam znajdują, i znikł w zaroślach - relacjonował w rozmowie z nami zastępca komendanta Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie Franciszek Florek.

Rzecznik krakowskiej straży miejskiej Marek Anioł powiedział nam, że poszukiwania łosia trwają już od soboty - wtedy bowiem funkcjonariusze otrzymali pierwszy sygnał w tej sprawie. Zwierzęciu ciągle udaje się jednak uciec.

Odcinki, które on przemierza - Batowice, Politechnika Krakowska, Dworzec Główny - to są potężne odcinki. Rejon, w którym on od soboty się porusza, to - powiedzmy - rejon od Prądnika Czerwonego w stronę centrum, Dworca Głównego - zaznaczył Marek Anioł.

Akcję naganiania zwierzęcia służby przerwały po zmroku, zostanie wznowiona w czwartek rano. Liczymy na to, że ktoś łosia zauważy i przekaże sygnał straży miejskiej, na numer 986. Nie będziemy zaczynać poszukiwań z tego samego miejsca, nie wiadomo, gdzie łoś się przemieści, więc będziemy pewnie czekać na to, że ktoś go zauważy i da nam znać - podkreślił rzecznik straży miejskiej.

Jak dodał, zwierzę może być ranne. Biega przez różne zarośla, ewidentnie jest spanikowany, przeskakuje przez siatki, ogrodzenia. Jest pokaleczony, więc może potrzebować pomocy - zaznaczył.

Zaapelował również do kierowców w Krakowie o zachowanie szczególnej ostrożności.