Przed południem ruszyła tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team - jednego z największych w Polsce cykli kolarskich wyścigów dla amatorów i profesjonalistów. Tak jak rok temu pierwszym miastem, do którego zjechali rowerzyści z całego kraju, jest Kraków.

Pod Wawelem dzieci miały do pokonania 11 kilometrów. Starsi wystartowali natomiast na trzech dystansach: 27, 66 i 93 kilometrów.

Pogoda w Krakowie na szczęście dopisała. Jedyne utrudnienie, jakie może dać się we znaki rowerzystom - zwłaszcza na płaskich odcinkach, to silny wiatr. Ale i na to są sposoby. Najlepiej się za kimś schować albo pochylić pozycję. Wiele się nie da zrobić - mówiła reporterowi RMF FM Maciejowi Grzybowi jedna z uczestniczek Skandia Maratonu.

Na trasy prowadzące przez stolicę Małopolski wyjechało przed południem prawie 1000 rowerzystów. Ośmioro z nich występuje w barwach RMF Adrenaline Mountain Dew.

Zakończyła się już rywalizacja na wszystkich dystansach. Najmłodsi z radością ukończyli Rodzinną Paradę. Z kolei na dystansie Mini wygrał Adrian Rzeszutko z RMF FM Adrenaline Mountain Dew. Na metę dotarli również najlepsi zawodnicy dystansu Medio. Wśród panów, tak jak przed rokiem wygrał Michał Kowalczyk z HP-Sferis. Wśród pań triumfowała Paula Gorycka z 4F E-Vive.Na najdłuższym, królewskim dystansie Grand Fondo wygrał Adrian Brzózka z JBG-2.

Wyścigi dla wszystkich rowerzystów

Skandia Maraton Lang Team to cykl siedmiu wyścigów rowerowych przeznaczonych dla każdego. W każdym z miast rowerzyści mogą wybrać jedną z czterech tras o różnym stopniu trudności - Rodzinną Paradę, Mini, Medio i Grand Fondo. Wyścigi zawsze prowadzą przez centrum miast i mają barwną, niezwykle atrakcyjną oprawę.

Kalendarz Skandia Maraton Lang Team 2012

06 maja Kraków
12 maja Białystok
27 maja Nałęczów
03 czerwca Gdańsk
22 lipca Bytów
09 września Rzeszów
22 września Kwidzyn