Do 22 wzrosła liczba osób rannych w katastrofie budowlanej, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę w centrum Krakowa. W budynku, w którym znajduje się kilka klubów muzycznych, zawaliły się schody. Jak ustalił reporter RMF FM, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób.

Od rana prokuratorzy zapoznają się z całą dokumentacją związaną z tym, co działo się w kamienicy przy ul. Wielopole 15. Sprawdzane są wszystkie pisma oraz opinie wysyłane głównie przez inspektorat budowlany.

Powołano już biegłego z zakresu budownictwa, który ma ustalić bezpośrednią przyczynę zawalenia się schodów. Jego opinia będzie kluczowa w całej sprawie.

Wstępnie ustalono już, że ranne zostały co najmniej 22 osoby. Na szczęście w większości mają one niegroźne obrażenia. Prokuratorzy wraz z policjantami już przesłuchują świadków wypadku oraz osoby, które mają informacje przydatne w tym śledztwie. Chodzi między innymi o pracowników czterech działających przy ulicy Wielopole klubów.