Bulwersujący incydent w krakowskiej Nowej Hucie. Na os. Kolorowym nieznany sprawca uszkodził około 40 samochodów.

Bulwersujący incydent w krakowskiej Nowej Hucie. Na os. Kolorowym nieznany sprawca uszkodził około 40 samochodów.
Zdjęcie ilustracyjne /Józef Polewka /Archiwum RMF FM

Informację o wydarzeniach w Nowej Hucie przekazał nam - dzwoniąc na numer Gorącej Linii RMF FM: 600 700 800 - nasz słuchacz, a potwierdziła krakowska policja, która o zniszczonych samochodach powiadomiona została przed południem.

Około 10:00 rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że ktoś zniszczył karoserie samochodów zaparkowanych na os. Kolorowym w Nowej Hucie. Nieznany sprawca, prawdopodobnie w godzinach nocnych, szedł chodnikiem - i wszystkie samochody, które wzdłuż tego chodnika były zaparkowane, zostały przez niego porysowane jakimś ostrym narzędziem - relacjonował w rozmowie z RMF FM rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Jak dodał, "to jest około 40 samochodów, których właściciele teraz wyceniają straty i sukcesywnie składają zawiadomienia o przestępstwie".

Poszukiwania sprawcy bądź sprawców zniszczenia aut trwają.

Przeprowadziliśmy oględziny, udokumentowaliśmy to również fotograficznie. Gromadzimy w tej sprawie materiał dowodowy, ustalamy świadków, zabezpieczamy nagrania z okolicznych kamer monitoringu. Robimy wszystko, żeby namierzyć sprawcę - podsumował Sebastian Gleń.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.