11 osób zostało rannych w wypadku na trasie krajowej numer 52 w małopolskim Izdebniku. Bus zderzył się tam z samochodem osobowym. Siedmioro poszkodowanych przewieziono do szpitali. O wypadku poinformowali nas słuchacze dzwoniący na Gorącą Linię RMF FM. Również od nich dostaliśmy zdjęcia.

Jak powiedziała nam rzeczniczka policji w Wadowicach Elżbieta Goleniowska-Warchał, do szpitala w Krakowie-Prokocimiu przewieziono dwoje dzieci, które podróżowały busem, zaś czworo dorosłych z busa i kierowca osobówki trafili do placówki w Wadowicach.

Kierujący oplem astrą najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w efekcie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z busem - podała rzeczniczka.

Wiadomo już, że obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

W akcji na miejscu wypadku brało udział 6 zastępów ochotniczej straży pożarnej i cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(MRod, edbie)