W wielu miejscach w Polsce - drogi są bardzo śliskie. Marznące opady występuja w siedmiu województwach - od północy: kujawsko-pomorskiego, przez łódzkie, mazowieckie, świętokrzyskie - aż po Małopolskę i Podkarpacie.

Od nocy w pasie od północy kraju, przez centrum po południowy wschód obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Będą obowiązywały nawet do godziny 13 w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, części woj. łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, woj. świętokrzyskim, części Małopolski oraz woj. zachodniopomorskim i podkarpackim.

Od północy śląska policja już zanotowała ponad 20 kolizji i ciągle są nowe zgłoszenia. Na głównych drogach sytuacja juz sie poprawiła, ale na lokalnych jest nadal ślisko.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina w związku z tym o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych.

 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.