Po interwencyjnych materiałach w RMF FM zamknięty został sklep internetowy www.1rtv.pl założony przez oszusta. Administrator serwera Home.pl zamknął stronę na wniosek właściciela wydawnictwa, pod które się podszywano. Wciąż nie wiadomo, ile osób mogło zostać oszukanych. Policja czeka na zgłoszenia od takich osób.

Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Świąder, pieniądze wpłaciło jednak kilkaset, a niewykluczone, że nawet ponad tysiąc osób. Tylko wczoraj na stronę zajrzało 60 tysięcy internautów. Wystarczy, że co setna złożyła zamówienie. Według Dziennika Internautów, od poniedziałku, gdy pojawiły się pierwsze reklamy prasowe, na stronie składano nawet sto zamówień dziennie. Aż do dzisiaj, kiedy właściciel wydawnictwa, pod które podszył się oszust uzupełnił dokumenty we wniosku o zamknięcie serwisu: W momencie, kiedy wszystkie dane się zgadzały, podjęliśmy czynności, o które wnioskował abonent - mówi Marcin Walkowiak z Home.pl.

Niestety podobne historie mogą się powtarzać. Powstaje coraz więcej internetowych sklepów, które nie mają ani magazynów ani towarów. Dopiero, gdy klienci złożą zamówienia, zaczynają szukać produktów. Pół biedy, jeśli w momencie, gdy ich nie znajdą zwrócą pieniądze.