Egzamin ósmoklasisty uczniowie zdawać będą w dniach 15-17 kwietnia. RMF FM i "Dziennik Gazeta Prawna" pomagają im w przygotowaniach do przyszłorocznych egzaminów. Dziennik od poniedziałku do środy zamieszcza testy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. W Faktach RMF FM będziemy je rozwiązywać razem z ósmoklasistami.

Egzamin ósmoklasisty po raz pierwszy zostanie przeprowadzony w kwietniu 2019 r., będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej.

Termin główny Egzaminu ósmoklasisty przypada na 15-17 kwietnia 2019 roku. Wszyscy, którzy nie będą mogli napisać egzaminu (problemy zdrowotne, wypadki losowe), będą mogli skorzystać z terminu dodatkowego, który CKE wyznaczyła na 3-5 czerwca 2019.

W poniedziałek w dzienniku mogliście znaleźć przykładowy test z języka polskiego. We wtorek 26 lutego w "Dzienniku Gazecie Prawnej" znajdziecie arkusz egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Na koniec akcji - w środę 27 lutego - w "DGP" znajdziecie arkusz z języka angielskiego.

Mamy dla Was 20 zestawów testów ósmoklasisty. Jak je zdobyć? Wystarczy we wtorek 26 lutego tuż po godz. 13 wysłać na adres fakty@rmf.fm mail z tytułem EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzyma pierwszych dwadzieścia osób. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie (prosimy więc o wpisanie w treść maila telefonu kontaktowego).Przykładowe testy z języka angielskiego