Duży spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że – w porównaniu z wrześniowym – aż 10 pkt proc. mniej respondentów deklaruje wsparcie dla partii rządzącej.

Z najnowszego badania wynika, że teraz prawie co trzeci ankietowany zagłosowałby na Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę poparcie dla partii rządzącej zadeklarowało dokładnie 30,9 proc. respondentów. To w porównaniu z wrześniowym wynikiem, który był na poziomie 40,5 proc. daje spory, bo aż o 10 punktów procentowych, spadek.

Wyborcy, którzy odpłynęli od Prawa o Sprawiedliwości zasilili głównie grupę niezdecydowanych - jest ich teraz 15,4 proc. Dla porównania - we wrześniowym badaniu na pytanie o poparcie dla konkretnej partii w wyborach "nie wiem" odpowiedziało 9,4 proc. respondentów.

Wynik Koalicji Obywatelskiej poprawił się o dwa punkty i wynosi teraz 25,3.

Najwięcej zyskał ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. Od poprzedniego sondażu przybyło 5,6 punktów procentowych - jej wynik w obecnym sondażu to 14,7. 

Do Sejmu dostałaby się także Lewica z 6-procentowym poparciem.

Z kolei Konfederacja straciła 1,8 proc. i teraz jest tuż pod progiem wyborczym z wynikiem 4,9 procent.

W najnowszym sondażu sporo traci również Polskie Stronnictwo Ludowe. We wrześniowym sondażu cieszyło się poparciem na poziomie 5 proc. Teraz wynik ten spadł na 2,7.