Dolnośląski odcinek autostrady A4 do przebudowy. Zamkniętych zostanie osiem węzłów, ale w zamian powstaną trzy nowe zjazdy. Zmiany trzeba wprowadzić, aby dostosować trasę do wymogów drogi, za którą pobiera się opłaty - tłumaczą urzędnicy.

Do likwidacji przeznaczone zostały węzły: Jadwisin, Lubiatów, Legnickie Pole, Mikołajowice, Wadroże. Udanin, Jarosław i Pietrzykowice.

Urzędnicy tłumaczą, że te zjazdy są zbyt blisko siebie, a drogi do których prowadzą, maja zbyt niski standard, co nie jest zgodne z przepisami.

Odległość między zjazdami musi wynosić co najmniej 15 kilometrów, a droga do której prowadzą musi mieć co najmniej klasę G, czyli ma to być co najmniej droga wojewódzka, a nie powiatowa.

W zamian za to wybudowane zostaną trzy nowe zjazdy z autostrady: Strzeganowice, Legnica 2 i Legnicka Strefa Ekonomiczna.

Przeciwko planowanym zmianom już protestują samorządy. Zamknięcie zjazdów oznacza bowiem między innymi to, że wydłuży się droga do pracy osób, które zarabiają w Legnickiej Strefie Ekonomicznej, czy w Parku Technologicznym LG. Ostateczne decyzje w sprawie tego jak będzie po przebudowanie wyglądała autostrada A4 maja zapaść pod koniec października.