Jak wielu turystów twierdzi to najpiękniejsza tatrzańska dolina - Dolina Białego jest zamknięta. Tatrzański Park Narodowy na swojej stronie internetowej poinformował jedynie krótko: "Żółty szlak w Dolinie Białego jest zamknięty do odwołania z powodu prac remontowych. Zejście doliną ze Ścieżki nad Reglami również jest niemożliwe." Turyści nic o tym nie wiedzą i odchodzą sprzed wejścia do doliny z kwitkiem.

W Dolinie Białego rozpoczął się remont kilku mostków na szlaku turystycznym. Okazało się, że na dwóch wyłamane są barierki, a jeden jest w tak złym stanie, że przechodzący turysta może wpaść do wody.

Szkoda tylko, że robią to teraz, kiedy zaczyna się sezon turystyczny, przecież mostki nie zepsuły się wczoraj - mówi jeden z mieszkańców Zakopanego. 

Informacją o zamknięciu doliny zaskoczeni są nawet przewodnicy tatrzańscy.

Szkoda, mieliśmy tedy iść na Sarnią Skałę, bo to najpiękniejsza dolinka reglowa. Teraz będziemy musieli obejść Drogą pod Reglami i iść Doliną Strążyską - mówi mężczyzna w czerwonym polarze przewodnickim, który prowadzi wycieczkę uczniów ze szkoły średniej.

Niektórzy turyści, mocno zdenerwowani, próbują mimo wszystko wejść do doliny. Po kilku minutach jednak wracają.

Nie będę przepychał się z traktorem. Dziwne jednak, że jak w Dolinie Jaworzynki zdechł niedźwiedź, co cała Polska wiedziała o zamknięciu szlaku, a jak zamykają najpiękniejszą tatrzańską dolinę, to nikt o tym nie wie - mówi zirytowany starszy mężczyzna.

(j.)