Do czołowego zderzenia ciężarówki i autobusu oraz samochodu osobowego doszło na drodze wojewódzkiej 977 w Piotrkowicach koło Tarnowa w Małopolsce. W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Trafiły do szpitala. Informacje o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Wśród trzech rannych osób jest kierowca BMW. On został poszkodowany najciężej. Lżej ranni są dwaj pasażerowie autobusu.

Z ustaleń policji wynika, że za wypadek odpowiedzialność ponosi kierowca osobówki, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Samochód osobowy marki BMW wyjeżdża z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką 977. Nie ustępuje pierwszeństwa przejazdu samochodowi ciężarowemu. To jest zespół pojazdów: ciągnik siodłowy z naczepą wyładowany ładunkiem sypkim. Wjeżdża na jego pas ruchu, ten próbuje uniknąć zderzenia, niestety się nie udaje. Następuje zderzenie z samochodem BMW, który zostaje odrzucony do rowu. Natomiast samochód ciężarowy ucieka na przeciwległy pas ruchu. Tu na nieszczęście jedzie z przeciwka autobus. Zakleszcza się między autobusem a barierami ochronnymi na drodze 977 i tak zostaje w odległości około 50 metrów od miejsca zderzenia z samochodem BMW - powiedział w rozmowie z RMF FM rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Pasażerowie autobusu, którzy w wypadku nie zostali poszkodowani, przetransportowano do innego pojazdu, który ruszył z nimi w dalszą drogę.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

APA