"Jeżdżę od apteki do apteki i nigdzie nie mogę kupić leku Diuramid" - takie alarmujące sygnały dostajemy od Was na Gorącą Linię RMF FM. Diuramid to bardzo ważny lek dla chorych na jaskrę. W połowie tygodnia znów ma być jednak dostępny w aptekach - ustalił reporter RMF FM Michał Dobrołowicz, który rozmawiał z producentem leku.

Do tego czasu pacjenci powinni przede wszystkim zgłosić się do lekarza, który znajdzie najlepszy odpowiednik Diuramidu, dobrany w zależności od tego, jakie inne leki zażywa pacjent.

Aktualne problemy - jak ustalił nasz dziennikarz - to efekt tego, że linie produkcyjne są teraz bardzo mocno obciążone. Powstają tam nie tylko leki dla chorych na jaskrę - ostatnio również bardzo dużo leków przeciwgrypowych.

Te problemy się skończyły, już jutro zwalniamy na rynek trzy serie produktu, czyli około 27 tysięcy opakowań - powiedziała Michałowi Dobrołowiczowi Magdalena Rzeszotarska z firmy Polpharma.

Nowy zapas ma wystarczyć pacjentom z całej Polski na co najmniej półtora miesiąca.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(edbie)