Policja z Poznania prosi o kontakt kobiety, które miały kontakt z zatrzymanym w sierpniu mężczyzną. 21-latek grasował w dzielnicy Jeżyce i okolicach Starego Rynku. Usłyszał już zarzut usiłowania zgwałcenia, ale policja ustaliła, że może mieć na swoim koncie podobne napady.

21-latek od pół roku, najczęściej w weekendy, składał młodym kobietom niemoralne propozycje. Był przy tym, jak dodaje policja, bardzo nachalny. Na przypadkową kobietę napadł 21 czerwca przy ul. Mickiewicza w Poznaniu. W sierpniu został zatrzymany i na trzy miesiące trafił do aresztu. Wtedy okazało się, że nie była to jego jedyna ofiara.

Mężczyzna jest dobrze zbudowany, ma metr osiemdziesiąt, włosy obcięte na "jeża", owalną twarz i niebieskie oczy. Na lewym ramieniu ma tatuaż, a na głowie najczęściej nosił czarną czapkę z daszkiem i białym napisem NYC.

Funkcjonariusze proszą pokrzywdzone kobiety o kontakt osobisty z pracownikami komisariatu policji Poznań Jeżyce przy ulicy Kochanowskiego 15. Można również skontaktować się z policjantami przez telefon: 061 84 122-12 i 997 czynne całą dobę.