Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło we wtorek wczesnym popołudniem w miejscowości Siedliszcze na Lubelszczyźnie. W wypadku zginął 19-letni chłopak, trójka jego pasażerów została ranna. Według portalu dziennikwschodni.pl, cała czwórka to tegoroczni maturzyści. Tego dnia zdawali maturę z matematyki.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek około 12:30 w miejscowości Siedliszcze w powiecie chełmskim.

Jak podaje lubelska policja, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z komendy miejskiej w Chełmie wynika, że 19-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do panujących na trasie warunków, na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z dostawczym busem.

19-latek zginął na miejscu.

Trójka jego pasażerów z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Lubelska policja podaje również, że 55-letni kierowca busa, z którym jechała jedna osoba, był trzeźwy. Według wstępnych informacji portalu dziennikwschodni.pl, nie stało im się nic poważnego. Portal podaje również, że bmw jechało trzech mężczyzn i kobieta, wszyscy w wieku 19 lat.

Nieoficjalnie - jak czytamy - dziennikarze portalu ustalili, że cała czwórka podróżująca bmw to tegoroczni maturzyści z liceum ogólnokształcącego w Siedliszczu. Przed wypadkiem napisali maturę z matematyki.