Klienci kolejnego biura podróży mają kłopoty. Tym razem chodzi o operatora z Oświęcimia. Jak informują nas na Gorącą Linię słuchacze, z dnia na dzień biuro Atena odwołuje wycieczki i wczasy zagraniczne. Kilkadziesiąt osób ma także problemy z odzyskaniem już wpłaconych pieniędzy.

Firma sprzedawała wycieczki na internetowych portalach; oferowała wyjazdy z dużymi zniżkami. Nic więc dziwnego, że turyści zwabieni niską ceną, zaczęli je kupować. Teraz nagle dowiadują się, że z ich wyjazdu nici.

W przeddzień, czyli wczoraj, otrzymałam informację SMS-em i mailowo, że wycieczka zostaje odwołana - zaalarmował nas jeden ze słuchaczy. Okazuje się jednak, że takich zgłoszeń jest znacznie więcej. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM Maciej Grzyb, takie informacje i skargi cały czas napływają do małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

Urzędnicy - jak ustalił nasz reporter - nakazali właścicielce biura natychmiast przesłać informację o zwrotach pieniędzy dla oszukanych turystów. Może się to zakończyć zawiadomieniem do prokuratury, zakazem działalności - ostrzega Piotr Odorczuk z urzędu marszałkowskiego.

Na stronie internetowej biura podróży nie ma informacji o odwoływanych wyjazdach, a z właścicielką firmy od wczoraj nie udało nam się skontaktować.

Biura podróży z problemami

To już kolejni turyści, którym biura podróży zamiast wakacyjnego odpoczynku, zaoferowały prawdziwą wojnę nerwów. Przypomnijmy, na początku lipca Sky Club, który organizował wycieczki pod marką własną oraz Triady, złożył wniosek o upadłość. Wówczas za granicą przebywało około 6 tysięcy turystów, którzy wykupili wycieczki w tej firmie. W sumie w sprawie poszkodowanych jest prawie 23,5 tysiąca osób. Ponad 18,5 tysiąca osób w ogóle nie wyjechało na opłacony wypoczynek.

Kilka dni później marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez firmę.

Niedługo potem sprzedaż wycieczek wstrzymało biuro Africano Travel. Wszystkie zaplanowane przez touroperatora wyloty odwołano.

Z kolei dwa tygodnie temu urząd marszałkowski sprowadził do Polski z Egiptu ponad 400 turystów Alba Tour. Działalność tego biura sprawdza policja. Problemy z powrotem do Polski mieli także klienci biura podróży Mati World z Chorzowa.