Z powodu awarii sieci energetycznej wstrzymano odprawy na przejściu granicznym z obwodem kaliningradzkim w Gronowie w woj. warmińsko-mazurskim.

Dzisiaj ze względu na awarię sieci energetycznej wstrzymana jest odprawa osób i pojazdów na drogowym przejściu granicznym w Gronowie w woj. warmińsko-mazurskim. Straż Graniczna zwraca się z prośbą do podróżnych o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu tras przejazdu i kierowanie się na inne przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim.

Najbliższą alternatywą jest przejście graniczne w Grzechotkach. Można do niego dojechać drogą ekspresową S22. Na wszystkich przejściach granicznych nie ma na razie kolejek, odprawy odbywają się na bieżąco.

Miejsce awarii zostało już zlokalizowane, ale nie wiadomo jeszcze, ile potrwa naprawa. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, a nawet cały dzień.

Gronowo jest drugim pod względem liczby podróżnych drogowym przejściem granicznym z Federacją Rosyjską. W ciągu doby granicę w obie strony przekracza tu średnio 2,5 tys. osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dworzec Główny w Krakowie bez zasilania. Pociągi mają gigantyczne opóźnienia

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Opracowanie: