Awaria ciepłownicza na warszawskim Mokotowie usunięta. Jak zapewnia spółka Veolia Energia Warszaw, ciepło dociera już do wszystkich mieszkań. Do wieczora nie będzie go jedynie w jednym z pawilonów handlowych.

Jak podała spółka, powodem awarii była korozja na odcinku rurociągu i pasa zieleni. Jak twierdzi spółka, w tym miejscu grunt przeciekał i na rurę oddziaływała np. woda z solą z jezdni. Spółka zapewnia, że reszta rurociągu jest w b. dobrym stanie.

Pękła magistrala o średnicy jednego metra. Wylało się z niej 10 basenów olimpijskich wrzątku. Wymieniono trzymetrowy fragment rury.

Była to bardzo poważna awaria z punktu widzenia zarządzania systemem ciepłowniczych, gdyż nastąpiła na magistralnym rurociągu, który transportuje bardzo duże ilości wody, stąd tak spektakularne, można powiedzieć, efekty tej awarii - mówi szef tamtejszego sztabu kryzysowego Jakub Patalas.

Teraz trwają przygotowania do remontu ul. Powsińskiej. Spółka liczy na to, że ruch na tę ulicę powróci w poniedziałek. 

Do awarii ciepłowniczej na ul. Powsińskiej na warszawskim Mokotowie doszło w środę rano. Nastąpił wyciek z rury ciepłowniczej z gorącą wodą. Wytworzyło się dużo pary wodnej. Na miejscu powstała wyrwa w ziemi i rozlewisko o długości około 600 m, w którym utknęło około 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach. Część mieszkańców miasta nie miała ciepłej wody i ogrzewania.