Awantura na oddziale ratunkowym w szpitalu w Miechowie w Małopolsce. Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM, pacjent częściowo zdemolował oddział. Mógł spowodować nawet 100 tys. złotych strat.

Mężczyzna, który wszczął awanturę to 25-latek z Wielkopolski. Zgłosił się dziś na SOR w Miechowie z urazem pleców. Najprawdopodobniej doznał go wczoraj w wypadku drogowym lub kolizji na terenie województwa świętokrzyskiego. 

Mężczyzna czekał na badanie. Według policji trwało to około godziny, po czym nagle 25-latek wpadł w furię. Wyważył drzwi, zaczął niszczyć sprzęt komputerowy oraz urządzenia medyczne, a następnie wtargnął do sali, gdzie przebywali inni pacjenci. 

Na miejsce wezwano policjantów, którzy go obezwładnili. Na zatrzymanie i przesłuchanie 25-latka na razie nie zgodzili się jednak lekarze. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu i tam trafił na oddział psychiatryczny. Nie wiadomo, jak długo będzie tam przebywał.

W szpitalu w Miechowie trwa sprzątanie uszkodzonych sal i montowanie nowych urządzeń. W czasie ataku uszkodzone zostały m.in. komputery oraz sprzęt do łączności. Napastnik zaatakował też jednego z lekarzy.

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zajścia. Jak powiedział reporterowi RMF FM dyrektor szpitala, zostanie powołana komisja, która wyceni poniesione straty.

SOR szpitala w Miechowie jest zamknięty. Pacjenci, którzy potrzebują pilnej pomocy - są przekierowywani do innych szpitali. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: