W 128 wypadkach zginęło dziewięć osób, a niemal 160 zostało rannych - tak w policyjnych statystykach wygląda pierwsze popołudnie wydłużonego weekendu. Podczas rozpoczętej wczoraj policyjnej akcji "Znicz" funkcjonariusze zatrzymali niemal trzystu pijanych kierowców.

Dziś do najpoważniej wypadku doszło przed południem na drodze krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk w okolicy Karlina. W zderzeniu dwóch aut osobowych zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący citroenem, wyjeżdżając z drogi wojewódzkiej, wymusił pierwszeństwo na jadącym drogą krajową mercedesie.

Kierujący citroenem 76-letni mężczyzna zmarł na zawał. W szpitalu przebywa czworo poszkodowanych, piąta ranna w wypadku osoba już wróciła do domu.

Przez cały dzień na antenie RMF FM i w internecie na RMF24 na bieżąco możecie sprawdzać, co dzieje się na drogach.

Akcja "Znicz" trwa do 4 listopada

W tym roku policyjna akcja "Znicz" będzie trwać pięć dni - do 4 listopada. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy jadą na groby bliskich. Policyjne patrole rozstawiono nie tylko przy głównych trasach, ale i w miastach w pobliżu cmentarzy, na zatłoczonych bardziej niż zwykle ulicach.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracać będą uwagę na to, czy dzieci przewożone są odpowiednich fotelikach, czy wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy i czy w pojazdy nie są przeładowane. W specjalnym raporcie na RMF24 "Bezpieczny powrót" znajdziecie całe potrzebne Wam kompendium wiedzy na temat fotelików dla dzieci.