Nawet do 5 lat więzienia grozi 29-latkowi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podczas ucieczki uszkodził policyjny radiowóz.

Do zatrzymania 29-latka doszło w czwartek wieczorem. Policja dostała sygnał, że po jednej z miejscowości w gminie Stare Kurowo porusza się kierowca, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policyjny radiowóz szybko go namierzył.

Funkcjonariusze zajechali drogę kierowcy forda, następnie przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali go zatrzymać. Kierowca jednak próbował zepchnąć radiowóz z drogi i zaczął uciekać.

Łamał przy tym wiele przepisów drogowych, powodując ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci rozpoznali, że kierowca jest im znany z wcześniejszych interwencji. Był to 29-latek z gm. Stare Kurowo mający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - powiedział Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

29-latek uciekł policjantom. Ci zatrzymali go później w jednym z mieszkań, gdzie próbował jeszcze się schować. Okazało się, że mężczyzna samochód zabrał bez wiedzy właściciela, a auto nie było dopuszczone do ruchu.