RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spór o drzewa w Bielsku

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Ekolodzy kontra strażacy. W Bielsku-Białej toczy się spór o osiedlowe drzewa. Strażacy apelują do spółdzielni mieszkaniowych o wycinkę najwyższych drzew, które mogą utrudniać dojazd do bloków i prowadzenie akcji gaśniczych. Na to nie zgadzają się jednak ekolodzy. Ich zdaniem takie działania mogą być prowadzone, ale wyłącznie poza okresem lęgowym ptaków.

O tym, że spór można jednak rozwiązać świadczy fakt, że jedna ze spółdzielni już poprosiła strażaków o przesunięcie terminu wycinki drzew, na jesień. Być może jej śladem pójdą inne.

Tagi: drzewa

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: