Była premier Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą frakcji Europejskiej Partii Ludowej, do której w europarlamencie należy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe - to jedna z głównych informacji dnia. Czołowym tematem były także oświadczenia majątkowe polityków - liderzy sejmowych partii pokazali, ile zarobili w ubiegłym roku i jaki mają majątek. Informowaliśmy także o tym, że Prokuratura Okręgowa w Koninie wszczęła śledztwo w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu przez jednego z policjantów KPP w Kole. Co jeszcze się działo w kraju i nie tylko? Sprawdźcie w naszym podsumowaniu dnia.

Policjant prowadził po alkoholu? Prokuratura bada, dlaczego umorzono sprawę

Prokuratura Okręgowa w Koninie wszczęła śledztwo w sprawie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu przez jednego z policjantów KPP w Kole (woj. wielkopolskie). Zdaniem śledczych z Konina, prokurator rejonowy zbyt wcześnie ją umorzył, nie sprawdzając wszystkich wątków i dowodów. Według naszych nieoficjalnych informacji, kontrolę w jednostce przeprowadzili też funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

 

Mamuka K. trafił do aresztu w Łodzi. Gruzin podejrzewany jest o zabójstwo 28-latki

Podejrzewany o zabójstwo 28-letniej łodzianki Gruzin Mamuka K. został przewieziony do aresztu śledczego w Łodzi. W najbliższych dniach zostanie przesłuchany. Wówczas postawione zostaną mu zarzuty. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro już w środę zapowiedział, że będzie to zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Gromadzili i porzucali niebezpieczne odpady. Mowa o wielu tysiącach ton

Wielkopolska policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się gromadzeniem - i porzucaniem - niebezpiecznych odpadów. W sprawie zatrzymano 13 osób.

Jak donosił reporter RMF FM Mateusz Chłystun, członkowie grupy odbierali duże ilości chemikaliów i odpadów poprodukcyjnych, udając legalnie działające firmy, rejestrowane na podstawione osoby. Zebrane śmieci i trucizny gromadzili np. w wynajmowanych magazynach: nie utylizowali ich ani nie wywozili, po czym znikali bez śladu, zostawiając z tym problemem mieszkańców i samorządy.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.

O szczegółach procederu - m.in. lokalizacjach składowania niebezpiecznych odpadów - PRZECZYTACIE TUTAJ! >>>>

Multimedialna uroczystość oddała hołd weteranom lądującym w Normandii

Brytyjska królowa Elżbieta II i liderzy piętnastu państw - w tym prezydenci USA Donald Trump i Francji Emmanuel Macron oraz premier Mateusz Morawiecki - oddali w środę hołd weteranom, świętując 75. rocznicę lądowania aliantów w Normandii.

Ważne stanowisko dla Kopacz w europarlamencie

Była premier Ewa Kopacz została wiceprzewodniczącą frakcji Europejskiej Partii Ludowej, do której w europarlamencie należy Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon. Początkowo mówiono, że tę funkcję obejmie Jan Olbrycht.

W sposób szczególny o to nie zabiegałam. Doszłam do wniosku, że skoro dostałam tę szansę, a pani redaktor mnie zna i wie, że jestem pracoholikiem, będę ciężko pracować. Jeśli rzeczywiście mi się uda to będę godnie reprezentować naszą delegację polską w prezydium EPL - deklarowała Kopacz w rozmowie z RMF FM. 

Główny Geolog Kraju odwołany

Główny Geolog Kraju odwołany. Premier Mateusz Morawiecki odwołał profesora Mariusza Orion Jędryska z funkcji głównego geologa i wiceministra środowiska - ustalili w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwie Środowiska dziennikarze RMF FM.

Czarnecki: Im więcej Tuska, tym dla nas lepiej

"Polityka jest grą zespołową, a więc każdy w tej naszej biało-czerwonej drużynie ma swoją rolę do wypełnienia. Na pewno mocnym punktem będzie Elżbieta Witek. Ma duże doświadczenie: była szefem gabinetu premiera, była rzecznikiem rządu. Zna pracę Rady Ministrów od środka (...).  Myślę, że ma dużo większe doświadczenie rządowe niż pani Teresa Piotrowska, kiedy odbierała tekę MSWiA w rządzie Platformy" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Czarnecki pytany o oczekiwania wobec nowych członków rządu Mateusza Morawieckiego.  

CAŁA ROZMOWA Z RYSZARDEM CZARNECKIM DO ZOBACZENIA I POSŁUCHANIA TUTAJ

Kobieta, która oskarżyła Ronaldo o gwałt, wycofała zarzuty

Koniec problemów Cristiano Ronaldo? Jak podaje "Bloomberg", Kathryn Mayorga, która oskarżała Portugalczyka o gwałt, dobrowolnie wycofała pozew przeciwko piłkarzowi. 

WIĘCEJ O SPRAWIE RONALDO PRZECZYTASZ TUTAJ

Mieszkania, oszczędności i długi, łąka. Partyjni liderzy pokazali oświadczenia majątkowe

Liderzy sejmowych partii pokazali, ile zarobili w ubiegłym roku i jaki mają majątek. Największe oszczędności i kilka mieszkań ma Grzegorz Schetyna, Paweł Kukiz ma łąkę, a Jarosław Kaczyński pisze w swoim oświadczeniu majątkowym o jednorazowym pełnomocnictwie dot. słynnej spółki Srebrna.

Omówienie oświadczeń majątkowych partyjnych liderów - jak i same oświadczenia - ZNAJDZIECIE TUTAJ! >>>>