RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zawahiri: USA poniosły klęskę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

USA zostały w Iraku pokonane przez bojowników islamskich – twierdzi Ajman al Zawahiri, jeden z przywódców Al-Kaidy. Według terrorysty, amerykańskie plany zredukowania wojsk w Iraku są przyznaniem się do porażki.

W wyemitowanym przez arabską telewizję Al-Jazeera nagraniu Zawahiri zaapelował do prezydenta USA George’a W. Busha, aby ten przyznał się do swojej porażki w Iraku.

Pod koniec grudnia minister obrony Donald Rumsfeld zapowiedział, że wkrótce rozpocznie się operacja zmniejszania liczebności amerykańskich wojsk do 128 tys. żołnierzy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: