RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zakopiańscy policjanci narzekają na warunki pracy

Publikacja: Piątek, 11 września (19:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zakopiańskim policjantom w pracy tynk sypie się na głowy, muszą przynosić własny papier i oszczędzać na paliwie. W sezonie turystycznym na całym Podtatrzu były dwa radiowozy, a turyści po kilkadziesiąt minut czekali na interwencję.

Tak wygląda kryzys w policji - mówi rzecznik zakopiańskiej policji Monika Kraśnicka-Broś. Posłuchaj:

W zakopiańskiej komendzie brakuje też 1/10 obsady i na razie nic nie zapowiada poprawy. Komenda wojewódzka obiecała przysłać kilkunastu policjantów z Krakowa, ale ich pobyt w Zakopanem musi współfinansować burmistrz miasta.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: