W ciągu ostatniej doby w Sławnie, Policach i Wałczu policjanci zatrzymali kilka osób podejrzanych o handel narkotykami. Zatrzymania to efekt „Białego Tygodnia” – wzmożonej akcji zachodniopomorskiej policji wymierzonej w dilerów.

Dwa tysiące tabletek ekstazy zarekwirowali policjanci w Sławnie w Zachodniopomorskiem. Narkotyki znaleziono w samochodzie, którym jechali dwaj mężczyźni i kobieta. Cała trójka nie przyznaje się do posiadania używek. Twierdzą, że narkotyki zostały im podrzucone.

Także minionej doby w Policach policjantom udało się zatrzymać dwóch dilerów. W trakcie rewizji mieszkania znaleziono duże ilości narkotyków, a także sprzęt do ich porcjowania. Z kolei w Wałczu tamtejsi policjanci znaleźli w piwnicy jednego z mieszkańców ukryte w metalowej skrzynce amfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy.

To tylko niewielki fragment akcji. Policjanci podkreślają, że ich sukcesy to także sygnały od zwykłych ludzi: Cieszymy się bardzo, bo coraz częściej różne osoby decydują się na telefon zaufania i mówią, w którym miejscu gromadzą się osoby, które rozprowadzają jakieś środki odurzające.

Policjanci apelują, aby mieszkańcy zachodniopomorskiego nie bali się korzystać z bezpłatnego telefonu zaufania 0 800 156 032.