RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Za Oceanem koniec telefonicznych reklam

Publikacja: Niedziela, 6 września (16:34) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Koniec z irytującymi reklamami telefonicznymi. Od wtorku telemarketerzy w Stanach Zjednoczonych będą musieli postarać się najpierw o pisemną zgodę, by zadzwonić do kogoś i zaoferować mu jakikolwiek produkt. Nakaz wydała Federalna Komisja Handlu, która zajmuje się między innymi ochroną konsumentów.

O nowych przepisach mówi się, że to wielka zmiana na rynku telefonicznych reklam, bo raczej niewiele osób wyrazi zgodę na otrzymywanie ofert taką drogą. Podobnie jak w Polsce, i w Ameryce ludzie mieli dość telefonów z różnych firm. Średnio w ciągu roku do Federalnej Komisji Handlu wpływało 5 tysięcy skarg od zirytowanych klientów, którzy nie chcieli słuchać telemarketerów. Teraz wystarczy umieścić swoje nazwisko na liście "Nie dzwonić", by mieć święty spokój.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: USA

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: