Cztery osoby zostały ranne w skutek wybuchu bomby w miejscowości Rydułtowy na Śląsku. Bomba eksplodowała na osiedlu domków jednorodzinnych, w pobliżu miejsca, gdzie miała powstać agencja towarzyska. Ranni to właściciel budynku, towarzyszący mu mężczyzna oraz dwaj strażnicy miejscy.

Ranni przewiezieni zostali do szpitali. Dwaj mężczyźni, którzy odnieśli najpoważniejsze obrażenia trafili na salę operacyjną. Trzeci ranny przebywa w szpitalu, a czwartego po opatrzeniu zwolniono do domu. Straż miejska została wezwana przez okolicznych mieszkańców zaniepokojonych faktem, że przed jednym z domów od rana stoi reklamówka. Przez folię prześwitywały przewody.

To kiedy dokładnie eksplodowała i jak skonstruowana była bomba badają obecnie policyjni eksperci. Jak mówią okoliczni mieszkańcy w budynku, przed którym wybuchła bomba, miała powstać agencja towarzyska. Potwierdza to też policja, która dobrze zna właściciela domu związanego z funkcjonującymi w okolicy innymi agencjami towarzyskimi. Jak dowiedział się nasz reporter kilkanaście dni temu w tym samym domu ktoś nocą podpalił drzwi.

06:35