RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Udaremniony przemyt konopi indyjskich

Publikacja: Poniedziałek, 19 lutego (15:49) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Sześćset sadzonek konopi indyjskich przeznaczonych do produkcji haszyszu znaleźli celnicy w samochodzie polskiego kierowcy we Frankfurcie nad Odrą. Nie można wykluczyć, że narkotyk miał być przeznaczony na rynek niemiecki.

Sadzonki ukryte były w dwóch metalowych cylindrach. Celnicy wykryli je podczas kontroli na parkingu przy autostradzie A-12 Berlin-Frankfurt. Przeciwko Polakowi wszczęto postępowanie karne.

Dodajmy, że z 600 sadzonek konopi można uzyskać co trzy miesiące 10 kilogramów marihuany.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: