Jula jest trendy. To właśnie młoda wokalistka z Łomży wygrała konkurs TOPtrendy Festiwal 2012 na najbardziej obiecujących polskich artystów. Jula zdobyła w sumie aż trzy nagrody. Dwie trafiły do Miki Urbaniak. Artystkę wyróżnili m.in. dziennikarze. Dziś trzeci dzień festiwalu, czyli Sopocka Noc Kabaretowa.

Podczas koncertu "Trendy" zaprezentowali się młodzi utalentowani wykonawcy, wyznaczający nowe kierunki na polskiej scenie muzycznej. Artyści zostali wybrani przez profesjonalne jury spośród nadesłanych na konkurs zgłoszeń. W tym roku zgłosiło się 425 chętnych.

Główną nagrodę Artysty Trendy 2012, w głosowaniu SMS-owym widzów, oraz promocję w telewizji Polsat otrzymała Jula. Wokalistka wygrała także w głosowaniu internautów (nagrodą jest kampania internetowa o wartości 100 tys. zł) oraz w internetowym głosowaniu słuchaczy RMF Maxxx.

Julita "Jula" Fabiszewska urodziła się w 1991 roku w Łomży. Sławę zdobyła w internecie dzięki swoim amatorskim nagraniom. W ciągu kilku lat utwory Juli obejrzało w sieci ponad 30 milionów razy. Do zdobycia rzeszy wiernych fanów wystarczył jej zwykły mikrofon podłączony do komputera.

Na początku 2012 roku ukazał się pierwszy teledysk artystki. W ciągu trzech miesięcy od premiery wideoklip "Za każdym razem" obejrzano w internecie ponad 8 milionów razy. Poza tym piosenka stała się najpopularniejszym polskim utworem w rozgłośniach radiowych. Więcej o Juli przeczytacie na stronach RMFOn

Swoje wyróżnienie przyznali także dziennikarze akredytowani przy festiwalu. Nagrodę otrzymała Mika Urbaniak. Artystka zwyciężyła także w głosowaniu jury festiwalu. Nagrodą jest kampania w radiu RMF FM o wartości 100 tys. złotych.

Mika jest córką Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. Urodziła się i wychowała w Nowym Jorku, jednak już od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Długo przygotowywała się do debiutu, chętnie podejmując współpracę z tak różnymi artystami, jak Andrzej Smolik, O.S.T.R., Kayah, Tatiana Okupnik, czy Grzegorz Markowski. Pierwszą płytę wydała w 2009 roku. To "Closer". Drugi album - "Follow You" - to manifest niezależności i wolności. Więcej o Mice przeczytacie na stronach RMFOn

Jubileuszowy koncert na TOPtrendy

Zanim na scenie pojawili się młodzi artyści widzowie sopockiego festiwalu bawili się na niezwykłym koncercie z okazji 10-lecia TOPtrendy. Dekadę podsumowali laureaci nagród w poszczególnych edycjach imprezy. Na scenie pojawił się między innymi zespół Ich Troje, niecodzienny duet Borysewicz & Kukiz, Agnieszka Chylińska. Nie zabrakło grupy Zakopower, która debiutem i wygranym konkursem "trendy" w 2005 roku rozpoczęła swoją karierę. Publiczności zaprezentowała się także grupa Raz Dwa Trzy, która gościła aż czterokrotnie w koncertach TOP. Prawdziwą niespodzianką był natomiast występ Edyty Górniak, która dotychczas na deskach Sopot TOPtrendy Festiwal wystąpiła siedmiokrotnie.

Po koncercie jubileuszowym przyszedł czas na wielkie przeboje zespołu Lady Pank. Po występie grupa odebrała specjalny tort z okazji 30-lecia istnienia.

Na koniec Sopocka Noc Kabaretowa

W niedzielę, podczas trzeciego dnia festiwalu, wystąpią najwięksi prześmiewcy polskiej rzeczywistości. Na scenie pojawią się m.in.: Kabaret Ani Mru Mru, Cezary Pazura, znany z niezwykle ciętego dowcipu Piotr Bałtroczyk, Jerzy Kryszak, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B oraz Kabaret Skeczów Męczących.