Embargo uderzy jedynie w niektóre rosyjskie kopalnie, głównie z Kuzbasu - twierdzi dziennik. Rosyjscy producenci już przewidzieli możliwość takiego rozwoju wypadków i szukają nowych odbiorców poza Polską.
Cytowany przez "Kommiersant" ekspert Siergiej Donskoj mówi, że ewentualne embargo będzie niewygodne dla polskich elektrowni, którym opłaca się kupować tani rosyjski węgiel. Dla Rosji z kolei najważniejsze rynki to Azja i Wielka Brytania - donosi dziennikarz RMF FM Przemysław Marzec.
(acz)